Snežna slepota

Založba: Učila International, 2022
Žanr: kriminalni roman

druzina nad nami 2

Tukaj se nikoli nič ne zgodi!

Menjavo službe prištevamo med bolj stresne življenjske spremembe. Ob tem pa se je mladi policist Ari Thor Arason preselil še daleč na sever Islandije. Sam v novem kraju, kjer nikogar ne pozna, se ne počuti prijetno, niti dobrodošlo. Tomas, vodja policijske postaje, mu zatrjuje, da je Siglufjörđur zelo mirno mesto, v katerem se nič ne dogaja. A nenadna smrt v gledališču tega majhnega mesta, njegove trditve ovrže. Čeprav se Tomas trudi smrt prikazati kot preprosto nesrečo nerodnega ostarelega pisatelja, Ari Thor sumi, da je za tem nekaj več. Sploh po tem, ko začne obiskovati ure klavirja pri eni izmed ljubiteljskih gledališčnih igralk, Ugli. Ari Thorjevo dekle Kristin je ostalo v središču Islandije, njun odnos pa postaja zmeraj bolj podoben vsakdanu v Siglufjörđuru, kjer nenehno sneženje preprečuje dostop zunanjim obiskovalcem mesta, Ari Thor pa se težko prebije celo do službe. Ko prvi smrti sledi še smrt mlade ženske, pa postanejo pozorni celo domači policisti. Končno prisluhnejo mlademu in zagnanemu Ari Thorju. Medtem pa se ob napeti kriminalni zgodbi pletejo nežna romantična čustva. Islandski avtor ljubiteljev kriminalk tudi v novi seriji Temna Islandija ne razočara z nepredvidljivim razpletom.

V trenutku, ko se je pognal iz zdaj popolnoma temne dnevne sobe, je zaslišal, da so vhodna vrata zaloputnila. V temi se je spotaknil in žgoča bolečina, mu je preplavila ramo, ko je močno udaril ob mizico v dnevni sobi. Preden je omedlel, se mu je zdelo, da je zaslišal mučen krik, ki je prišel z dvorišča. (str. 104)

O 82-312.4 Jonasson, Ragnar, Snežna slepota