E-zbirke z oddaljenim dostopom

Knjižnica Lenart vam omogoča dostop z oddaljenih lokacij do spletnih servisov, za katere imamo dovoljenje po licenčni pogodbi s ponudniki.
Storitev lahko uporabljajo vsi člani Knjižnice Lenart.
Geslo je namenjeno izključno za vašo osebno uporabo in je enako geslu v Moji knjižnici. Če gesla še nimate, se oglasite v knjižnici.

pressreader

PRESSREADER
Zbirka omogoča dostop do več kot 6.000 časopisov in revij iz več kot 100 držav v več kot 60 jezikih. Dostopni so najpomembnejši svetovni časniki, v slovenskem jeziku so na voljo Večer, Dnevnik in Nedeljski dnevnik.

EBSCO Host

Dostop do polnih besedil strokovnih člankov v angleškem jeziku s področja humanistike, managementa, izobraževanja, medicine, ekonomije iz mednarodno priznanih serijskih publikacij (The Times, National Geographic, Financial World, Media, Men's Health…).

IUS info

Zbirka polnih besedil celotne slovenske zakonodaje, veljavne evropske zakonodaje, register predpisov RS, strokovni članki iz Pravne prakse, Podjetja in delo, judikati Vrhovnega, Višjega in Ustavnega sodišča, pravni viri doma in po svetu.

Find info

FIND info
Je finančni, računovodski in davčni informacijski sistem, ki povezuje zbirke obsežnih strokovnih vsebin, podatkov, obrazcev in pripomočkov s področij financ, davkov in računovodstva. Portal temelji na preizkušeni tehnologiji portala IUS-INFO, ki zagotavlja uporabnikom kakovostne, strokovne in ažurne dokumente ter informacije.

Britanica

BRITANICA
Enciklopedija v angleškem jeziku z dolgoletno tradicijo, ki izhaja že od leta 1768, zadnja leta le še v elektronski obliki. Prinaša veliko število strokovnih člankov, slik, animacij, video posnetkov, zemljevidov... Vsebine so glede na zahtevnost razdeljene v sklope za otroke, dijake in odrasle uporabnike.