Sončni dnevi in morski vetrič

Carole Matthews
SONČNI DNEVI IN MORSKI VETRIČ

Prevod: Alenka Gortan
Izdala: Hiša knjig, Založba KMŠ, 2022
Žanr: ljubezenski roman

9789617172164

Čas je, da začnem znova! Jodie po splavu in razkritju moževe nezvestobe ne zmore nadaljevati svojega življenja po ustaljenih tirnicah. Britanska avtorica, Carole Matthews nas s svežino zgodbe ne razočara tudi v romanu pred nami. S čisto poletnim naslovom je dobra ideja za branje med oddihom, čeprav je zgodba podobna toku življenja, ki valovi med veseljem in žalostjo. Razočarana glavna junakinja, Jodie Jackson, se umakne na obnovljeni čoln svojega brata Billa. Bivalni čoln nosi ime Sončni dnevi in res prične na Jodie na otoku Wight sonce sijati drugače. Energična Marilyn, ki jo Bill prosi, da pazi na Jodie med njenim bivanjem na otoku, prikupni umetnik, ki biva na sosednjem bivalnem čolnu, vanj zaljubljena Ida in živi kip George. Pisana druščina domačinov, ki Jodie pokaže nove razsežnosti življenja. A kaj, ko se nekega dne na Sončnih dnevih znajde njen mož Chris. Se bo vrnila z njim v London? Na razpotjih nam življenje zmeraj samo pokaže pravo pot, le prisluhniti mu moramo... Roman odlikujejo posebni, dobro orisani liki, življenjskost pripovedi in pristna občutje. Res dobra ideja za branje med oddihom ali kar tako!

Kako je mogoče, da človek tako prenese smrt svojega otroka? Kako lahko živi svoje življenje, dan za dnem, prestavlja eno nogo pred drugo in gre naprej? Kako postaneš podoben Marilyn, tako nepopustljivo optimističen in vesel, čeprav ti je življenje namenilo enega najhujših udarcev, kar jih sploh obstaja? (str. 158)

O 82-311.2 Matthews, C., Sončni dnevi in morski vetrič