Ne spreglejte Zlatih hrušk 2020

Zlata hruška je že od leta 2010 znak kakovosti otroških in mladinskih knjig. V Mestni knjižnici Ljubljana, kjer se je znak zlate hruške »rodil« so prepričani, da je mladinska književnost del umetnosti in kulture naroda. »Mladinsko leposlovje ima tudi socialno, psihološko, etično in kulturološko poslanstvo.« so zapisali.

Vsako leto izdajo tudi Priročnik za branje kakovostnih mladinskih knjig, katerega najdete tudi na naših knjižnih policah. Vanj uvrstijo knjige, ki izstopajo po vsebini in izvedbi.

Knjige uvrščene med t.i. odlične izdaje izbirajo v štirih kategorijah. V vsaki kategoriji podelijo štiri priznanja. Iščejo izvirne slovenske mladinske leposlovne knjige, izvirne slovenske mladinske poučne knjige, prevedene mladinske leposlovne knjige in prevedene mladinske poučne knjige.

V Mestni knjižnici Ljubljana so, da bi letošnje zlate hruške bolj spoznali, pripravili video, ki si ga lahko ogledate v spodnjem videu.

Zlate hruške pa poiščite tudi pri nas!