Izšla je knjiga Smeh pod domačim odrom Julijane Bračič

NASLOVNICA Smeh pod domačim odrom

Julijana Bračič iz Voličine je v prvi polovici tega leta izdala posebno knjigo – zbirko ljudskih iger in skečev z naslovom Smeh pod domačim odrom. Spremno besedo zanjo je napisala dr. Fanika Krajnc-Vrečko, prav tako domačinka iz Voličine. Knjiga vsebuje 14 iger in skečev. Posebnost zapisanega je v tem, da je Julijana spretno uporabila domačo besedo, prvine slovenjegoriških govorov, ki se na tem območju res ponašajo s svojo raznolikostjo. Ob koncu knjige je Bračičeva pripravila tudi slovar nekaterih narečnih besed za lažje razumevanje ter izbrala nekaj fotografij odigranih predstav s seznamom sodelujočih igralcev.

Pri izdaji knjige je Bračičevi na pomoč priskočila Občina Lenart, v sklopu operacije Zelena Voličina, lektorirala jo je dr. Fanika Krajnc-Vrečko. »Zahvaljujem se možu, ki me je razumel in spodbujal, pa članom dramske supine za pomoč in pripravljenost, Ivanu Roli, ki nam je zmeraj na pomoč priskočil z ozvočenjem predstav, Marjanu Dvoršaku za snemanje, Venčeslavu Zrimu za fotografiranje, prav vsem, ki ste in boste mojo knjigo vzeli v roke ter ste mi kadarkoli namenili spodbudno besedo oz. si ogledali naše predstave. Hvala iz srca.« je zasluge na poti do izdane knjige pripisala svojim znancem in prijateljem.